Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Podpalili pocisk z II Wojny Światowej w garnku. Zostali zatrzymani [+VIDEO]

W ręce radomskich policjantów wpadły osoby odpowiedzialne za tajemniczą eksplozję pod Radomiem. Jak poinformowano, zatrzymani podpalili pocisk z II Wojny Światowej w garnku.

O tajemniczym wybuchu pod Radomiem informowaliśmy w poniedziałek.

Policja: słyszany w pow. radomskim wybuch to prawdopodobnie odgłos detonacji materiałów z II wojny światowej

Cała sprawa odbiła się szerokim echem. Na ten temat wypowiedzieli się m.in rzecznik rządu, Piotr Müller, a nawet prezydent i premier RP.

– Odbyły się rozmowy pana premiera, pana prezydenta Andrzeja Dudy, ministra obrony narodowej, premiera Kaczyńskiego, ministra Kamińskiego. W takich sytuacjach reagujemy – zapewniał w RMF FM rzecznik rządu.

Wśród internautów pojawiły się teorie, że tajemnicza eksplozja w Wojsławicach to efekt spadku rosyjskiej rakiety. Na całe szczęście tak nie było. Za całą sprawę odpowiedzialnych jest dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało znaleźli pocisk w lesie. Włożyli go do metalowego garnka, polali łatwopalną substancją i podpalili. Moment ten nagrali telefonem. Palący się pocisk zostawili, a sami poszli do domów.

– We wtorek rano policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 33 lata z Wojsławic. Jeden z nich został przesłuchany i przyznał się do tego czynu. Drugi, ze względu na stan nietrzeźwości został osadzony i dopiero po wytrzeźwieniu wykonane zostaną z nim czynności procesowe – poinformowała radomska policja.

Teraz mężczyźni staną przed sądem. Za posiadanie i posługiwanie się przyrządem wybuchowym grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Mazowiecka