Na czasie Polityka Społeczeństwo Wiadomości

Sejm uchylił immunitet posłance Lewicy

W piątek Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu posłance Lewicy. O wyrażenie zgody na pociągniecie jej do odpowiedzialności wnioskowała prokuratura w Toruniu.

W piątek 4 listopada, Sejm uchylił immunitet posłance Joannie Scheuring-Wielgus. O wyrażenie zgody na pociągniecie jej do odpowiedzialności wnioskowała prokuratura, która zamierza oskarżyć posłankę o przeszkadzanie we mszy świętej i obrazę uczuć religijnych. Za uchyleniem immunitetu zagłosowało 236 posłów, przeciw było 206, a 10 wstrzymało się od głosu.

Prokuratura w Toruniu chce oskarżyć Scheuring-Wielgus o to, że 20 października 2020 r. w kościele pod wezwaniem św. Jakuba w Toruniu złośliwe przeszkadzała w przeprowadzaniu mszy świętej. Przy tym znieważyła miejsce przeznaczone do wykonywania obrzędów religijnych i obraziła uczucia innych osób. Parlamentarzystka odniosła się do zarzutów w czwartek. Według niej to księża i politycy PiS wprowadzili politykę do Kościoła. Oświadczyła, że jej działania były jedynie odpowiedzią na zachowania księży.

Źródło informacji: bankier.pl