Radom i okolice

Skaryszew uruchamia swoje połączenia komunikacyjne

Dzisiaj burmistrz Dariusz Piątek ogłosił, że miasto i gmina Skaryszew uruchomiła własne połączenia komunikacyjne.

 

Upadłość PKS Radom, która została ogłoszona w zeszłym tygodniu, spowodowała problem komunikacyjny. Syndyk masy upadłościowej Aneta Szumowska przekazała, że rozmawiała z firmami, które byłyby zainteresowane wydzierżawieniem od PKS Radom części przewozowej. Z kolei gminy we własnym zakresie prowadzą działania. Na przykład w Skaryszewie spodziewano się upadku przewoźnika, dlatego już w sierpniu uruchomiono tam komunikację miejską.

 

Dzisiaj zostały ogłoszone efekty wytężonej pracy. Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek poinformował w mediach społecznościowych, obowiązujący nowy rozkład jazdy komunikacji na terenie gminy.

Proponujemy państwu 26 połączeń z Radomiem w miejsce 16 dotychczas realizowanych przez PKS Radom, który kończy działalność z ostatnim dniem października. Obecnie kursy będą realizowane do dworca PKP w Radomiu, natomiast po uzyskaniu zgody Urzędu Miasta w Radomiu trasa zostanie wydłużona o przystanki na tzw. skwerku przy ul Traugutta i Galerii Słonecznej. Kursy z Odechowca do Radomia możliwe tak, jak do tej pory z przesiadką w Makowcu, podobnie Gębarzów. Jednocześnie informuję, że w najbliższym czasie przedstawię rozwiązanie komunikacyjne dla Chomentowa, gdzie do tej pory PKS Radom realizował 4 kursy. Rozkłady dostępne na stronie www.skaryszew.pl – burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek