Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie zmodernizowany

Ministerstwo Zdrowia przekaże dofinansowanie w wysokości 14 944 328 złotych na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz współpracujących pracowni diagnostycznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Wniosek o modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz współpracujących pracowni diagnostycznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego, został rozpatrzony pozytywnie przez Ministerstwo Zdrowia.

Projekt zakłada przede wszystkim poprawę infrastruktury informatycznej tj. budowie i wyposażeniu nowej serwerowni na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Najważniejsze korzyści płynące dla pacjenta to przede wszystkim, skrócony czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych, usprawnienie pracy systemów informatycznych, szybszy dostęp do dokumentacji medycznej.

Znaczące korzyści obejmują również personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, są to przede wszystkim.:
– Eliminacja konieczności osobistego dostarczania próbek,
– praca na nowoczesnym i ergonomicznym sprzęcie, który zdecydowanie pozwoli zwiększyć komfort personelu,
– bezpieczna i bezawaryjna praca systemów informatycznych z jednoczesnym wzmocnieniem nad nimi nadzoru.

Pozyskane fundusze zostaną rozdzielone na dwie transze. Pierwsza dotacja zostanie przyznana w 2024 roku i wynosić będzie 6 368 633zł. Druga część trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w 2025 roku na kwotę 8 575 695zł.

Źródło: Fot. Facebook Anna Kwiecień