Polska i świat Społeczeństwo Sport

Specjalna oprawa kibiców Legii wymierzona w UEFA

Legia awansowała do fazy pucharowej wygrywając z AZ Alkmaar. Na trybunach zaprezentowana została specjalna oprawa kibiców Legii wymierzona w UEFA.

W czwartek, 14 grudnia 2023 roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa odbył się mecz pomiędzy Legią Warszawa, a holenderskim AZ Alkmaar. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Zwycięstwo dało Wojskowym awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Co ciekawe, zwycięstwo stołecznego klubu sprawiło, że za okres pięcioletni Polska zajmie w rankingu krajowym UEFA co najmniej 22. miejsce.

Kolejnym ważnym aspektem towarzyszącym spotkaniu była oprawa zaprezentowana przez kibiców Legii Warszawa. Była ona skierowana w organizację UEFA, która niemalże co mecz, kara klub z Warszawy. Nawiązywała ona m.in. do ostatnich skandalicznych sytuacji, w których ucierpieli Legioniści.

Kibice Legii zaprezentowaną oprawą zasygnalizowali, że ruchy UEFA atakujące Legię przy każdej możliwej okazji nie zatrzymają ich działalności. Wręcz przeciwnie.

Przypomnijmy, że kibice jak i zarząd Legii podczas ostatniej wizyty w Holandii byli traktowani przedmiotowo, a także byli atakowani przez policję holenderską, zarząd AZ Alkmaar, oraz media, które starały się przedstawić Legionistów w złym świetle.

Co ciekawe, klub ze stolicy podczas wizyty holendrów w naszym kraju pokazał, jak powinni być traktowani goście niezależnie od pochodzenia.

Źródło: Fot. Nieznani Sprawcy