O tym się mówi Radom i okolice Religia

Spotkanie i msza święta dziennikarzy w siedzibie diecezjalnej Caritas

Spotkanie i msza święta dziennikarzy odbyła się w siedzibie diecezjalnej Caritas we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Spotkanie i msza święta dziennikarzy odbyła się w siedzibie diecezjalnej Caritas we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Św. Franciszek Salezy – patron dziennikarzy

Liturgia odbyła się we wtorek 24 stycznia w samo południe, w kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w siedzibie Caritas przy ulicy Kościelnej 5, mszy świętej przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, a uczestniczyli w niej m.in. ks. Zbigniew Niemirski, kierownik diecezjalnego oddziału „Gościa Niedzielnego”, ks. Stanisław Piekielnik, dyrektor Radia Plus Radom, ks. Damian Drabikowski, dyrektor CDR, i jego zastępca ks. Karol Piłat.

Biskup Stolarczyk podziękował dziennikarzom za ogrom sił włożonych w codzienną pracę dziennikarzy.

– Ten dzień jest okazją, aby dostrzec, docenić, podziękować, ale też i z nadzieją spojrzeć w przyszłość na to wszystko, co jest przed nami. A to miejsce, które nas zgromadziło, czyli kaplica naszej diecezjalnej Caritas jest też najlepszym znakiem, że jesteśmy w służbie Bożej miłości i tego, co służy, aby człowiek odkrył w sobie te dary Bożej miłości – mówił biskup.

– Życzę, żeby wszyscy, którzy angażują się w przestrzeń medialną, byli takimi sługami Bożej prawdy i Bożej miłości – dodał ordynariusz.

Po Eucharystii w sali konferencyjnej ks. Drabikowski wręczył przedstawicielom mediów podziękowania.

– Rola mediów jest bardzo ważna. Caritas nie istniałaby, gdyby nie dziennikarze. Wy wspieracie nas we wszystkich działaniach i jesteście tam, gdzie działa Caritas. Często z mediów czerpiemy informacje o tym wszystkim, co dzieje się i trzymając rękę na pulsie, przeglądamy codziennie portale medialne, po to, żeby zaczerpnąć jak najwięcej informacji, by być z ludźmi. Państwo jesteście z ludźmi, my jesteśmy z ludźmi, więc tworzymy naprawdę jedną wspólną rodzinę. Caritas to jest miłość. Tak niewiele w mediach mówi się na temat dobra i miłości. Dziękujemy za państwa pracę, że chcecie informować ludzi o tym, co robi Caritas – powiedział ks. Drabikowski.

Na koniec spotkania dyrektor Caritas złożył życzenia obecnym na wydarzeniu dziennikarzom, życząc im przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów.

– Życzę światła Ducha Świętego, które jest niesamowicie potrzebne w każdej pracy, szczególnie w pracy dziennikarza, reportera, czy dziennikarza telewizyjnego, żebyście państwo potrafili z natłoku informacji wyłuskać te, które są najbardziej potrzebne, życzę wytrwałości na każdy dzień życia. – mówił dyrektor Caritas.

Przypomnijmy, że Caritas Diecezji Radomskiej w ubiegłym roku obchodziła 30-lecia istnienia. Było ta także podsumowanie roku jubileuszowego. W spotkaniu wzięli udział m.in. Twój Radom, Gość Radomski AVE, TVP3 Warszawa, Rekord Grupa Mediowa, Obiektywnie.info.pl, Radio Plus Radom oraz Radio Dla Ciebie.