Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Stadion Radomiaka gotowy na otwarcie!

Stadion przy ulicy Struga 63 Nowy stadion Radomiaka przy ul. Struga 63 w miniony piątek, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Na dwóch zadaszonych trybunach oraz w sektorach narożnych będzie mogło zasiąść około 8,5 tysiąca kibiców..

Nowy stadion Radomiaka przy ul. Struga 63 w miniony piątek, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Na dwóch zadaszonych trybunach oraz w sektorach narożnych będzie mogło zasiąść około 8,5 tysiąca kibiców.

Zgodnie z wymogami licencyjnymi, płyta boiska jest podgrzewana, a zamontowane oświetlenie umożliwia rozgrywanie spotkań o dowolnej porze i prowadzenie transmisji telewizyjnych. Pod południową i północną trybuną znajduje się w sumie 170 pomieszczeń, w tym toalety, zaplecze gastronomiczne, punkty pomocy medycznej czy pomieszczenia techniczne.

– Mamy tu dwa razy więcej krzesełek niż na stadionie przy ulicy Narutowicza. Oddajemy to narzędzie w ręce RKS Radomiak, aby zrobił kolejny krok w swoim rozwoju. Mam nadzieję, że klub tę szansę wykorzysta i to, co dostał, będzie umiał przekuć na sukcesy. Liczę również na to, że ta ciągła poprawa infrastruktury przełoży się na sukcesy również w tych najmłodszych kategoriach i na wychowanie piłkarzy, którzy będą mogli zasilić pierwszy zespół, tak abyśmy nie musieli się martwić, że w składzie Radomiaka nie ma żadnego młodzieżowca – mówił wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Co ciekawe, radni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali do włodarzy miasta pismo, dotyczące budowy sektora gości na stadionie Radomiaka.

– 10 lipca 2023 Zarząd klubu RKS Radomiak Radom spotkał się z kibicami przedstawiając plany na nowy sezon piłkarski. W spotkaniu uczestniczył pracownik spółki MOSIR, dyrektor Robert Dębicki. Podczas spotkania, kiedy omawiana była kwestia umiejscowienia i wykonania trybuny gości, dyrektor Dębicki poinformował kibiców, ze: „inwestycja ma pochłonąć ok. milion złotych (…) połowa kwoty to koszt trybuny, a reszta zostanie przeznaczona na
utwardzenie gleby i powstanie parking dla przyjezdnych. Piłeczka jest teraz po stronie Rady Miejskiej w Radomiu, która musi zdecydować, czy przekaże pieniądze na sfinalizowanie projektu. Jeśli tak, pierwsze cztery domowe spotkania Radomiaka odbędą się bez udziału kibiców przeciwnej drużyny. Sektor miałby zostać otwarty przed spotkaniem z ŁKS (7 października)” – czytamy w liście radnych PiS-u.

Mając na uwadze przekazane przez dyrektora Roberta Dębickiego informacje, Łukasz Podlewski apeluje o odpowiedź na poniższe pytania.

1. Kiedy do Rady Miejskiej wpłynie projekt uchwały w zakresie przekazania srodków na
sfinalizowanie projektu —budowa sektora gości?

2. Kiedy MOSIR wystąpił do prezydenta Radosława Witkowskiego z wnioskiem
o przekazanie srodków na sfinalizowanie projektu?

3. Czy MOSIR posiada dokumentacje oraz projekt sektora gości położonego za jedna
z bramek? Prosimy o jego przestanie.

4. Kiedy został zmieniony projekt obiektu piłkarskiego i kiedy zostały do projektu
wprowadzone zmiany uwzględniające umiejscowienie sektora gości za jedna
z bramek?

5. Czy MOSIR w zakresie wykonania sektora gości będzie ogłaszał przetarg? Jeżeli tak to
kiedy taki przetarg zostanie ogłoszony?

W ostatniej części pisma czytamy, że od wspomnianego spotkania (10.07.2023) i deklaracji dyrektora Roberta Dębickiego minęło już dwa tygodnie, natomiast do Rady Miejskiej przez ten okres nie wpłynął żaden projekt uchwały w przedmiotowym zakresie.

Przypomnijmy, że pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie Radomiak rozegra w sobotę, 5 sierpnia. Rywalem radomskiego zespołu będzie Cracovia.