Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Starania mieszkańców dotyczące budowy ulicy Szeroka Droga

Radomska Nowa Lewica podjęła interwencje w sprawie budowy ulicy Szeroka Droga. 

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej miały zapaść decyzje dotyczące budowy ulicy Szeroka Droga w Radomiu. W związku z tym mieszkańcy poprosili radomską Nową Lewicę o interwencję. Odbyła się konferencja, w której udział wzięli: z  ramienia  Lewicy    Jolanta Luty oraz  Bogdan Barszczyński – członkowie  Rady Miejskiej  Nowej Lewicy  w Radomiu. W imieniu mieszkańców  głos  zabrała Edyta  Kozieł, mieszkanka  ulicy  Szeroka Droga.

Rzeczniczka  radomskiej Lewicy opowiedziała o sytuacji mieszkańców i ich kilkunastoletnich staraniach związanych z budową ulicy:

Mieszkańcy  przez  lata  chodzili  do  urzędu  miasta  oraz  do  MZDiK   prosili , odbywały  się  spotkania  z  władzami  i   radnymi, ale  niestety   bez  rezultatu,   bo  zawsze  inne  ulice  były  ważniejsze. Mieszkańcy  wzięli  sprawę  w  swoje  ręce  i   12  lat  temu  założyli  społeczny  komitet. Przekazali  też    swoje  działki  pod  budowę  drogi  o  wartości  co   najmniej  160  tysięcy  złotych oraz   sfinansowali  przygotowanie  projektu  ulicy   za  kolejne   110 tysięcy  złotych. To  daje  razem  ponad  270  tysięcy  złotych

Stan techniczny ulicy sprawia, że w zależności od pogody droga zmienia się w nieprzejezdne bagniska albo tworzy unoszące się kłęby kurzu. Mieszkańcy  codziennie  niszczą  swoje  samochody. Tracą także dochody zakłady zlokalizowane przy ulicy Szeroka Droga, ponieważ klienci mają w znacznym stopniu utrudniony dojazd. Kolejnym problemem jest przedostanie się pieszo na pobliskie przystanki autobusowe, zwłaszcza w deszczowe dni. Wszechobecne są bowiem dziury, wyrwy, zapadliska.

Zaapelowano do Radosława Witkowskiego:

Chcielibyśmy, aby Prezydent określił dzisiaj w trakcie Sesji Rady Miejskiej dokładny termin wybudowania drogi, a wcześniej jej tymczasowego utwardzenia do czasu rozpoczęcia budowy jeszcze na rok 2023. Żądamy rozpoczęcia budowy do października bieżącego roku również ze względu na to, że pozwolenie, wygasa z początkiem października 2023. Postulujemy też, aby powstał harmonogram budowy i utwardzenia dróg w Radomiu, by każdy mieszkaniec wiedział, kiedy jego ulica będzie remontowana. Taki harmonogram musi powstać, jeśli nie w tej to w przyszłej kadencji. Miasto zasłania się brakiem środków, ale 12 lat temu powstał społeczny komitet złożony z mieszkańców i było wystarczająco dużo czasu na znalezienie środków. Apelujemy do władz miasta o natychmiastowe umieszczenie ulicy Szeroka Droga w planach inwestycyjnych jeszcze na rok 2023

Bogdan Barszczyński poinformował, że Przewodniczący Nowej Lewicy w Radomiu, Waldemar Kaczmarski, wystosował pismo do Prezydenta miasta Radomia, Radosława Witkowskiego, z prośbą o pomoc mieszkańcom tej ulicy i pilne rozpoczęcie budowy. Kopię tego pisma skierował również do Przewodniczącej Rady Miejskiej.

Źródło: radom.lewica.org.pl