Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Stowarzyszenie o. Pio obchodzi swoje patronalne święto

Stowarzyszenie o. Pio obchodzi dzisiaj swoje patronalne święto. W Radomiu działa od 2004 r. Realizuje wiele ciekawych projektów. Oferuje swoim podopiecznym pomoc medyczną, wspólne spotkania, warsztaty plastyczne.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 wspólną modlitwą i Mszą św. dziękczynną, która będzie sprawowana w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Po Mszy św. będzie miała miejsce kwesta na budowę ośrodka opiekuńczo – hospicyjnego w Alojzowie k/Iłży.

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu powstało 26 lutego 2004 roku. Na początku posiadało inną nazwę: Radomskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych.

Podstawową ideą tej organizacji jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym. Z  pomocą zespołu hospicyjnego, które działa na zasadach wolontariatu, stowarzyszenie prowadzi hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych. Obecnie jest 23 podopiecznych wraz z rodzicami/opiekunami.

Podopieczni otrzymują pomoc medyczną, a także w miarę możliwości środki odkażające, opatrunkowe, cewniki, pampersy i inne artykuły medyczne oraz wsparcie materialne w postaci art. chemii gospodarczej, paczek świątecznych i okolicznościowych darów.

Od początku działalności Stowarzyszenie prowadzi nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego (wózki, łóżka, rulatory, materace przeciwodleżynowe, itp.). We współpracy z instytucjami, władzami miasta organizowane są imprezy integracyjne, takie jak: bale karnawałowe, jasełka, spotkania kolędowe, minispartakiady dla niepełnosprawnych, itp. Każdego roku odbywają się wspólne spotkania bożonarodzeniowe, wielkanocne, z okazji Dnia Dziecka, itp.

Realizują wiele ciekawych projektów, m.in. warsztaty plastyczne.

Grupa wolontariuszy działająca przy Stowarzyszeniu im. O. Pio organizuje różnego rodzaju loterie, aukcje. Poza tym angażuje się w prace biurowe i promocję stowarzyszenia.

Źródło i foto: radioplus.com.pl