O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Stowarzyszenie Radomski Czerwiec ’76 prosi o pomoc radnych

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Radomiu, Stowarzyszenie Radomski Czerwiec ’76 zwróciło się do radnych o pomoc finansowaną.

Dziś 24 kwietnia 2023 roku, odbyła się LCIV sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Podczas spotkania głos zabrał Stanisław Kowalski, prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec ’76.

– Widzimy, co dzieje się wokół nas, że drożeje prąd, gaz, wzrastają też inne opłaty. Mamy darmową siedzibę, za co bardzo dziękujemy, ale rachunki musimy regulować na bieżąco. Członkowie stowarzyszenia płacą miesięczne składki, ale nie chcemy ich podnosić i tym samym jeszcze bardziej drenować ich budżetów domowych w tej sytuacji. Zwracam się z prośbą do Rady Miejskiej o pomoc finansową w wysokości 15 tys. zł rocznie, która pomogłaby w naszej bieżącej działalności – mówił Stanisław Kowalski.

Odpowiedzi udzielił wiceprezydent Radomia, Mateusz Tyczyński twierdząc, że miasto nie ma możliwości bezpośredniego przekazania środków.

– Współpracujemy z panem prezesem i stowarzyszeniem, ale nie mamy możliwości bezpośredniego przekazania środków. To stowarzyszenie, organizacja niepodlegająca pod miasto, a my jako Urząd Miejski nie mamy konkursów adresowanych do tego typu działalności – wyjaśnił Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Źródło: Sesja Rady Miejskiej