Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Straty Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zostaną pokryte przez miasto

Straty Radomskiego Szpitala Specjalistycznego za 2022 rok zostaną pokryte przez miasto. Radomscy radni wyrazili na to zgodę.

W poniedziałek, 29 stycznia 2024 roku w Radomiu odbyła się 108. sesja Rady Miejskiej. W trakcie spotkania dyskutowano nad sposobem pokrycia strat jakie wygenerował Radomski Szpital Specjalistyczny.

27 radnych zagłosowało „za” pokryciem strat RSS z pieniędzy z budżetu miasta.

Przypomnijmy, że straty Radomskiego Szpitala Specjalistycznego za 2022 rok wynoszą ponad pięć milionów sześćset tysięcy złotych.

Na spotkaniu głos zabrał Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który wskazał działania mogące poprawić kondycję placówki.

Chodzi o dyżury naprzemienne. Co roku prawie występujemy o wyrażenie zgody do wojewody. Czekaliśmy na dokończenie remontu na Józefowie i takie pismo wystosujemy. Wiadomo, że trochę zmniejszyłoby to ilość lekarzy potrzebnych do obsługi pacjentów, a tym samym pomniejszyłyby się koszty

mówił Marek Pacyna.

O trudnej sytuacji finansowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego informowaliśmy wiele razy na łamach naszego portalu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.