Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Sukcesy studentów Uniwersytetu Radomskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski

Uniwersytet Radomski z dumą poinformował o znakomitych osiągnięciach swoich studentów na zakończonych w ubiegły weekend Akademickich Mistrzostwach Polski (AMP).

W czwartek, 13 czerwca 2024 roku Uniwersytet Radomski poinformował o wyjątkowych sukcesach swoich studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski (AMP). Ich osiągnięcia w różnych dziedzinach sportowych nie tylko zdobyły uznanie, lecz także wzbudziły dumę w całej społeczności akademickiej.

Piłka ręczna

W Opolu odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet. Naszą radomską uczelnię reprezentowała drużyna kobiet, która w półfinałach w Warszawie zajęła drugie miejsce, co pozwoliło jej zakwalifikować się do finału jako jedna z faworytek. W finale startowało 16 uczelni podzielonych na grupy. Radomska drużyna w grupie eliminacyjnej zmierzyła się z zespołami AWF Katowice, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz AGH Kraków. Pomimo porażki z AWF Katowice, pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwem, co zapewniło awans do ćwierćfinałów.

– Niestety, w ćwierćfinale nasza drużyna uległa ekipie AWF Warszawa, co skierowało nas do walki o miejsca 5-8. W meczu przeciwko studentkom AWF Kraków nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo, kończąc turniej na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. W kategorii Uniwersytetów zajęły trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Jest to wynik lepszy niż w ubiegłorocznej edycji AMP. Gratulacje dla całej drużyny!

przekazał Uniwersytet Radomski.

Sukcesy w jeździectwie

Dużym sukcesem może pochwalić się student Kacper Mróz, który po zdobyciu srebrnego medalu na Halowych Akademickich Mistrzostwach Polski, powtórzył ten wynik na otwartym stadionie w Radzionkowie. W otwartych Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii Uniwersytetów.

– W zawodach startowała również studentka Natalia Nowek, która w skokach przez przeszkody w kategorii amator zajęła 12. miejsce na 52 zawodniczki. Brak trzeciej osoby w zespole uniemożliwił klasyfikację drużynową, ale osiągnięcia indywidualne są godne pochwały. Natalia jest także reprezentantką naszej uczelni w piłce ręcznej i podwójną medalistką. Gratulacje!

przekazała uczelnia.

Kickboxing

Miłą niespodziankę sprawiła Natalia Przygodzka, studentka Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego na kierunku Logistyka Stosowana.

– Na Mistrzostwach Polski AZS w kickboxingu zdobyła srebrny medal, przegrywając w finale z reprezentantką uczelni z Nowego Sącza. Serdeczne gratulacje dla Natalii!

poinformował Uniwersytet Radomski.

Lekkoatletyka

Warto również wspomnieć o sukcesach naszych akademickich lekkoatletów. Studentka Izabela Smolińska reprezentowała naszą radomską uczelnię na Mistrzostwach Europy w Rzymie, gdzie w konkurencji 400 m przez płotki doszła do półfinału. Trenuje ona w radomskim klubie RLTL GGG Radom.

European Championship Fitness International Dance Challenge

Nasze radomskie studentki odniosły wspaniałe wyniki także na zawodach European Championship Fitness International Dance Challenge, które odbyły się 3 maja 2024 roku w Blumenhalle w Austrii.

Matylda Kotowicz, studentka II roku kierunku wychowanie fizyczne, zdobyła:

  1. miejsce w kategorii Formacja „Wedding”
  2. miejsce w kategorii Duo 17-25 years
  3. miejsce w kategorii Solo Fitness Dance 18-25 years

Natalia Gruszczyńska, studentka I roku kierunku fizjoterapia, osiągnęła:

  • 3. miejsce w kategorii Solo Fitness Show 17-25 years

Warto dodać, że Natalia Gruszczyńska zdobyła również 3. miejsce w Fitness sportowym na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w kwietniu tego roku. Na co dzień Matylda i Natalia trenują w grupie „Pajęczarki”.

Osiągnięcia naszych studentów w różnych dyscyplinach sportowych świadczą o rosnącej sile sportu studenckiego na radomskiej uczelni.

Źródło: Uniwersytet Radomski