Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Święto Wojsk Obrony Terytorialnej w 6MBOT [+FOTO]

W przededniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali cześć bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. Była to również okazja do przyznania wyróżnień zasłużonym żołnierzom i pracownikom oraz wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień podoficerski.  

27 września jest dniem szczególnym dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 14 sierpnia 2018 roku, dzień powstania Polskiego Państwa Podziemnego, z uwagi na charakter funkcjonowania Formacji i dziedziczone tradycje, został ustanowiony również świętem Terytorialsów. 

Apel był okazją do wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień podoficerski absolwentom kursu bazowego „Sonda”. Brygada zyskała 28 kaprali, którzy z rąk dowódcy brygady płk. Witolda Bubaka odebrali akty mianowania.

– To dla mnie wielkie przeżycie, móc odebrać akt mianowania na stopień kaprala w przededniu 84. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Kurs podoficerski Sonda wymagał od nas dużego wysiłku i zaangażowania, jednak podołaliśmy temu wyzwaniu i dziś z dumą zaczynamy służbę w korpusie podoficerów 

mówi Łukasz, nowo mianowany kapral.

W trakcie zbiórki wyróżnieni zostali również absolwenci kursu oficerskiego „Agrykola”. Mianowani w tym roku podporucznicy otrzymali z rąk dowódcy 6MBOT egzemplarze książki „Oficer polski”. Podczas uroczystości wręczone zostały również odznaczenia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związku Piłsudczyków RP. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.