Radom i okolice Społeczeństwo

Szeregi 6MBOT zasiliło ponad stu nowych żołnierzy [+FOTO]

3 grudnia w Książenicach miała miejsce ostatnia w tym roku przysięga wojskowa. Ponad stu nowych żołnierzy wstąpiło w szeregi 6MBOT. 

Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w sobotę, 3 grudnia na terenie jednostki w Książenicach, a w trakcie uroczystości słowa Roty wypowiedzieli żołnierze, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w trybie stacjonarnym oraz weekendowym. W sumie na sztandar 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgało 92 żołnierzy. Jednocześnie ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze ukończyli rezerwiści, którzy przysięgę wojskową mają za sobą, a podczas „Ósemki” doskonalili zdobytą niegdyś wiedzę.
Dla każdego z żołnierzy to podniosły moment i ogromna radość – przysięga była zwieńczeniem intensywnego szkolenia zakończonego wymagającym egzaminem, a jednocześnie początkiem służby wojskowej. Żołnierze zgodnie podkreślają, że ten uroczysty moment przyniósł satysfakcję i dumę, ale zdają sobie sprawę z wagi zobowiązania, które złożyli wobec ojczyzny i rodaków.
Była to ostatnia przysięga, jaką w tym roku złożyli żołnierze 6MBOT. Podczas sześciu tegorocznych naborów szeregi Brygady wzbogacone zostały o ponad pół tysiąca ochotników. Wśród nich znaleźli się również rezerwiści.
Następne wcielenie odbędzie się w lutym 2023.
Źródło informacji i foto: 6MBOT