Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisko coraz bliżej ukończenia

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisko coraz bliżej. Inwestycja w całości jest finansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Prace przy budowie Szkoły drzewnej w Garbatce-Letnisko trwają nieprzerwanie i zgodnie z harmonogramem. Jak pisze Technikum Drzewne na swoim facebookowym profilu

Wybraliśmy bardzo dobrego wykonawcę generalnego. Firma SKANSKA stanęła na wysokości zadania, i
jak widać na zdjęciach pomimo tak dużej budowy panuje niebywały ład i porządek! Idziemy zgodnie z planem. Jeszcze trochę , jeszcze momencik i naszą nową Szkołę będzie widać poprzez korony drzew Puszczy Kozienickiej – czytamy na profilu Technikum Drzewnego.

Nowy kompleks szkolny składać ma się z czterech części – oświatowej, warsztatowej, hali sportowej z zapleczem oraz internatu. Budynki szkoły, hali i internatu zostaną ze sobą połączone na dwóch kondygnacjach, budynek warsztatów natomiast zostanie odseparowany (przez specjalny łącznik). Między skrzydłami szkoły mieścić się mają dziedzińce – zewnętrzny wejściowy i wewnętrzny rekreacyjny. 

W projekcie elewacji zainspirowano się stylem architektury drewnianej, zwanym nadświdrzańskim, Wyróżnia się lekką konstrukcją i bogato zdobionymi pawilonami ze sztukaterią, rzeźbieniami i tapicerskimi ozdobami.