Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Szybciej na trasie Warszawa-Radom

Szybciej na trasie Warszawa-Radom. Pojawi się także nowy pociąg IC Kinga.

Po przeanalizowaniu nowego rozkładu jazdy pociągów na linii nr 8, z Warszawy do Radomia, i dalej do Kielc i Krakowa, możemy się pozytywnie zaskoczyć. Obecnie najszybsze pociągi IC kursujące z Warszawy Śródmieście do Radomia (zmianę z Centralnej na Śródmieście wymusiły prace na linii średnicowej i na stacji Warszawa Zachodnia) pokonują tą trasę w godzinę i 24 minuty. Od 13 marca 2023 roku niektóre z nich połączą Warszawę z Radomiem w godzinę i 16 minut.

Portal rynek-kolejowy.pl zapytał PKP PLK – zarządcę infrastruktury – z czego wynika skrócenie czasu podróży. Prawdopodobnie może chodzić o zakończenie prac przy podstacjach trakcyjnych, które wzmacniają zasilanie na wybudowanej niemalże od nowa linii radomskiej, gdzie między Warką a Radomiem przybył jeden tor.

Nowa trasa pociągów Radom-Warszawa

Nowością będzie IC Kinga. Pociąg w trasę wyjedzie dopiero 1 maja. Dziesiąta para pociągów połączy Warszawę Gdańską przez Radom i Kielce z Krakowem w równe 4 godziny. Również ten pociąg zapewni dojazd do Radomia z Gdańskiej w godzinę i 16 minut.

Ważną informację dla pasażerów jest również to, że wszystkie pociągi IC z Radomia i Kielc zostaną przekierowane na stację Warszawa Zachodnia peron 9 oraz na Warszawę Gdańską. Po drodze zatrzymają się na przystanku Warszawa Młynów, co bardzo ułatwi dotarcie do centrum stolicy obecną przy nim linią metra M2 (przy Warszawie Gdańskiej jest za to M1). Poważnie zmieni się także rozkład jazdy linii R8 Kolei Mazowieckich z Warszawy do Radomia.

Od września 2023 roku przez Radom oraz Łódź pojedzie nowy pociąg IC Wieniawski z Lublina do Poznania. PKP Intercity na razie nie zdradza jednak szczegółów rozkładu jazdy. Wiadomo, że z Radomia wyjedzie on w kierunku Poznania około godziny 8, a wróci późnym popołudniem.

– O szczegółach rozkładu jazdy IC Wieniawski poinformujemy w późniejszym terminie – poinformowało rynek-kolejowy.pl biuro prasowe PKP Intercity.

Źródło: rynek-kolejowy.pl