O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Szymon Marciniak zawieszony! UEFA żąda wyjaśnień [+VIDEO]

Szymon Marciniak

Szymon Marciniak, najbardziej utytułowany polski sędzia piłki nożnej został zawieszony i odsunięty od sędziowania finału Ligi Mistrzów. Wszystko przez „antyrasistowskie” stowarzyszenie.

Cała sprawa rozpoczęła się od złożenia skargi na Szymona Marciniaka przez stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, stowarzyszenie, którego celem jest „przeciwdziałanie rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii i dyskryminacji”. Czym zawinił polski sędzia piłki nożnej?

Chodzi o jego wystąpienie na biznesowym wydarzeniu „Everest”, które zostało zorganizowane przez Sławomira Mentzena, lidera Konfederacji.

– Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym związkiem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje – tłumaczy Rafał Pankowski, współzałożyciel stowarzyszenia.

O czym mówił Szymon Marciniak na spotkaniu biznesowym? O spełnianiu marzeń. Co ma to wspólnego z rasizmem i szacunkiem do drugiego człowieka? Nad tym zastanawiają się internauci.

Odpowiedź organizacji UEFA szokuje.

 UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się »wartościami« promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami – to oficjalny komentarz europejskiej federacji skierowany do „Przeglądu Sportowego”, który jako pierwszy informował o sprawie.

Całą sprawę skomentował również Sławomir Mentzen, organizator biznesowego wydarzenia „Everest”, podczas którego wystąpił Szymon Marciniak.

Zbigniew Boniek oraz minister Bortniczuk zaangażowali się w sprawę i próbują ją „odkręcić”. Czy to się uda? Tego dowiemy się w najbliższym czasie.

Źródło: weszlo.com / fot. Szymon Marciniak