Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Tancerki z MDK najlepsze na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca

Spektakularne zakończenie sezonu tanecznego zespołów Arabesqua i Etiuda! Tancerki z MDK najlepsze na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Rudolf”.

Tancerki z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu zakończyły rok z wielkim przytupem. Zdobyły łącznie 36 medali (16 złotych, 12 srebrnych, 8 brązowych) oraz 2 GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Rudolf w Błoniu:

  • Grand  Prix za układ  „Hey Pachuco” dla zespołów Arabesqua i Etiuda, w choreografii Małgorzaty Dzbuk,
  • Grand Prix za duet „Vouge” w składzie: Hanna Jaworska i Iga Wojcieszczyk w choreografii Małgorzaty Dzbuk,
  • specjalna nagroda dla zespołu Arabesqua za układ „W moim ogródeczku”, w choreografii Małgorzaty Dzbuk ,
  • wyróżnienia za prezentacje i osobowość dla: Zofii Krąpiec, Lilli Torzewskiej, Marii Gromskiej, Antoniny Bolek, Natalii Schodnik, za choreografię dla Aleksandry Fedorowicz .

Rywalizacje rozpoczęły się już od 7.30 i trwały do późnych godzin. Ponad 1000 tancerzy prezentowało swoje układy jednocześnie na dwóch scenach.

– Tempo było bardzo szybkie, przebiórki błyskawiczne. Kunszt naszych  tancerek został doceniony nie tylko workiem medali, specjalnymi nagrodami, wyróżnieniami czy GRAND PRIX. Arabesqua i Etiuda zostały docenione na forum festiwalu pięknymi słowami, które na zawsze pozostaną w pamięci. Wyróżniono nas za piękne choreografie, bardzo wysoki poziom techniczny, za wzruszenia

poinformowała Małgorzata Dzbuk z radomskiego MDK.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.