Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Tłumy radomian na Nocy Muzeów [+FOTO]

Tłumy radomian skorzystały z oferty, którą z okazji Europejskiej Nocy Muzeów przygotowały radomskie placówki kultury.

W trakcie sobotniego wydarzenia można było obejrzeć prezentowane na co dzień wystawy, ale w przygotowanych na tę wyjątkową noc programach znalazło się także wiele innych atrakcji, w tym koncerty, plenerowe widowisko, animacje dla dzieci, konkursy, warsztaty i wiele innych.

Jak co roku, w sobotni wieczór najwięcej działo się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Noc Muzeów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego przebiegała w klimacie PRL. Tamte czasy można było sobie przypomnieć oglądając m.in. ekspozycję „Radomskie Zakłady Przemysłu Skórzanego Radoskór 1959-1999”.

Był też koncert największych radiowych i filmowych szlagierów PRL czy pokaz mody. W Muzeum Historii Radomia – oprócz kuratorskiego oprowadzania po wystawie – odbył się konkurs wiedzy o Radomiu. Z kolei w Kamienicy Starościńskiej można było obejrzeć wystawę archeologiczną prezentującą zabytki Miasta Kazimierzowskiego.

W Kamienicy Deskurów, podczas Nocy Muzeów odbył się mini-festiwal organizowany w ramach cyklu Radomskie Spotkania z Tangiem Argentyńskim, a na płycie Rynku wystąpili artyści Teatru Formy z Wrocławia, którzy zaprezentowali widowisko towarzyszące wystawie „Salvador Dali w Radomiu”.

Na Noc Muzeów specjalne propozycje przygotował też Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, a także Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: UM Radom