Radom i okolice Sport

Trener Radomiaka: komplikujemy sobie naszą sytuację

Trener Radomiaka zabrał głos po przegranym meczu z Ruchem Chorzów. „Przegrywamy 0:2 mecz, którego nie mieliśmy prawa nawet zremisować i komplikujemy sobie naszą sytuację”.

Radomiak Radom w poniedziałkowy wieczór podejmował na własnym stadionie drużynę Ruchu Chorzów. Mimo wszelkich starań, mecz został przegrany 0:2.

Maciej Kędziorek, trener Radomiaka po przegranym meczu zabrał głos.

– Ciężko zebrać myśli po meczu, w którym rywal oddaje trzy strzały, zdobył dwie bramki, a my stworzyliśmy 21 sytuacji i nie zdobyliśmy żadnej. Mieliśmy znakomite okazje – trzech na jednego, sam na sam z bramkarzem, po stałych fragmentach… Chcieliśmy ten mecz wygrać, przypieczętować nasze utrzymanie w lidze, zagrać dobre spotkanie. Momentami – zwłaszcza w pierwszej połowie – graliśmy całkiem przyzwoitą piłkę, ale niestety wynik jest dla nas bezwzględny. Przegrywamy 0:2 mecz, którego nie mieliśmy prawa nawet zremisować i komplikujemy sobie naszą sytuację

mówił szkoleniowiec Zielonych.

Przez tę porażkę Radomiak nadal nie jest pewny utrzymania w PKO Ekstraklasie. Co prawda, szanse na spadek są już raczej tylko matematyczne, ale mimo wszystko możliwe.

W następnej kolejce Zieloni zagrają z walczącym o Mistrzostwo Polski – Śląskiem Wrocław. Na zakończenie ligowych zmagań Radomiak podejmie przed własną publicznością Widzewa Łódź.

Źródło: fot. Radomiak TV