O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Trudna sytuacja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Ogromne straty!

Trudna sytuacja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W ciągu trzech miesięcy szpital stracił aż 10 milionów złotych!

Radomski Szpital Specjalistyczny boryka się z wieloma problemami m.in inflacją i podwyżką płac dla personelu medycznego. Owe problemy przyczyniły się do ogromnej straty finansowej szpitala. Jak mówiła Marta Michalska-Wilk, w rozmowie z portalem cozadzien.pl, Radomski Szpital Specjalistyczny w ciągu trzech miesięcy stracił aż 10 milionów złotych.

– Na same pensje dokładamy miesięcznie 2,2 mln zł. – Nasi kontrahenci – firmy sprzątające, ochrona czy dostarczające sprzęt – oczekują od nas waloryzacji umów, podpisanych kilka miesięcy temu. Rozwiązania są dwa: albo je zrywamy, albo jeśli nie regulujemy ich na czas to przedsiębiorcy wchodzą na drogę sądową. Wtedy nie dość, że musimy zapłacić należności to jeszcze dochodzą nam do tego odsetki i koszty postępowania sądowego – mówiła wiceprezydent Radomia w rozmowie z portalem cozadzien.pl

Jedną z kilku możliwości „wyjścia z kryzysu” mogło by być znalezienie – w budżecie miasta – pieniędzy na uregulowanie strat. Może to być jednak trudne do zrealizowania, ponieważ Radom posiada deficyt budżetowy.

Dziś za pośrednictwem Twittera, Adam Niedzielski, minister zdrowia zapowiedział wsparcie dla szpitali.

Dwa tygodnie temu na łamach naszego portalu pojawił się artykuł zawierający stanowisko byłego urzędnika UM Radom, który przedstawił rozwiązania problemu finansowego miasta. Zdaniem byłego pracownika UM Radom, „pieniądze są i nawet niespecjalnie trzeba się po nie schylać”.

Radom nie stara się o rekordowe pieniądze z Unii Europejskiej?

Źródło: cozadzien.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to