Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Trzy drogi powiatowe zostaną przebudowane

Trzy drogi powiatowe zostaną przebudowane. Podpisano umowę.

Kolejne bardzo dobre wieści dla kierowców i mieszkańców płyną ze Starostwa Powiatowego w Radomiu. W poniedziałek, 27 maja zostały podpisane umowy z wykonawcami trzech odcinków dróg powiatowych. Chodzi o odcinki z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej w gminie Wierzbica, z Przytyka w kierunku Kożuchowa oraz z Jedlni – Letnisko do Czarnej.

W podpisaniu umów uczestniczyli Waldemar Trelka, starosta radomski oraz wicestarosta Krzysztof Murawski. Przybyli też przedstawiciele samorządów lokalnych: wójt Wierzbicy Agnieszka Jastrzębska, burmistrz Jedlni – Letniska Rafał Kornat, a także skarbnik miasta i gminy Przytyk Anna Rogulska.

– W sumie są to inwestycje za 18 milionów złotych. Bardzo się cieszę, że swoją pomoc i swój wkład finansowy zagwarantowały lokalne samorządy. To nie koniec, bo w najbliższym czasie będziemy ogłaszać kolejne przetargi i podpisywać kolejne umowy

mówi starosta Waldemar Trelka.

Inwestycja powiatu w gminie Wierzbica

Przebudowana zostanie mocno wysłużona droga z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej. Zadanie będzie kosztować ponad 13,3 miliona złotych, ale nowy asfalt pojawi się na długości ponad 4300 metrów. Inwestycję w systemie dwuletnim realizować będzie firma Budromost – Starachowice. Wójt gminy Wierzbica Agnieszka Jastrzębska nie ukrywała, że remont tej drogi był bardzo oczekiwany przez mieszkańców. – W imieniu własnym i mieszkańców chciałabym podziękować władzom powiatu za tak wspaniałą współpracę. Przez całą kampanię obiecywałam, że poprawi się bezpieczeństwo i jakość dróg. Cieszę się, że właśnie tak rozpoczynamy współpracę z powiatem. Czytałam opinie na temat firmy Budromost i jestem przekonana, że prace będą przebiegać szybko i sprawnie – mówi wójt Jastrzębska.

Przebudowa w gminie Przytyk

Wkrótce ruszą również prace na około 700 – metrowego odcinka drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów. To drugi etap przebudowy, którego wykonawcą będzie firma Trakt z Górek Szczukowskich. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych z budżetu województwa mazowieckiego.

– Jest to drugi etap i cieszymy się, że budowa jest kontynuowana. Zwracam się do mieszkańców i proszę o cierpliwość, wykonawca ma cztery miesiące na realizację prac – mówiła Anna Rogulska, członkini Zarządu Powiatu i zarazem skarbnik gminy Przytyk.

Z Jedlni – Letniska do Czarnej

Ponad 1,9 miliona złotych kosztować będzie przebudowa drogi z Jedlni – Letniska do Czarnej. Roboty powinny zakończyć się pod koniec września. Odcinek liczy 740 metrów, a jego przebudową zajmie się firma Perfekt.

– Ten projekt rozpoczął mój poprzednik, ale poprzez ścisłą współpracę z władzami powiatu deklaruję dokończenie tej przebudowy. Zresztą liczę na rozszerzenie umowy, jestem do dyspozycji, bo zwiększenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców to jest priorytet

mówił Rafał Kornat, burmistrz Jedlni – Letniska.

Źródło: Powiat Radomski