O tym się mówi

Ukraińska grupa przestępcza została rozbita przez Straż Graniczną z Radomia

Na terenie Radomia, Warszawy i Skierniewic doszło do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która umożliwiała cudzoziemcom nielegalne przekraczanie granic Polski. Wśród zatrzymanych są obywatele Ukrainy. To właśnie oni odpowiadają za cały proceder.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Zamiejscowej w Radomiu dokonali rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się głównie organizowaniem nielegalnego przekraczania granic Polski cudzoziemcom m.in. z Algierii, Angoli, Azerbejdżanu, Bangladeszu, Chin, Konga, Etiopii, Filipin, Gruzji, Haiti, Indii, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, Kosowa, Libanu, Maroka, Mongolii, Nepalu, Nigerii, Pakistanu, Senegalu, Sri Lanki, Tadżykistanu, Turcji, Uzbekistanu, Wietnamu, Wybrzeża Kości Słoniowej.

Wśród zatrzymanych są obywatele Ukrainy: 37-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 36 i 49 lat. To właśnie oni odpowiadają za cały proceder.

W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych oraz siedzib agencji pracy tymczasowej na terenie Radomia, Warszawy i Skierniewic – ujawniono i zabezpieczono liczne dokumenty, pieczątki firmowe różnych instytucji, telefony, laptopy, karty sim, nośniki danych elektronicznych, które świadczą o przestępczej działalności grupy. Na miejscu funkcjonariusze zarekwirowali także gotówkę w kwocie 24 000 zł i 1 665 euro prawdopodobnie pochodzącą z nielegalnych transakcji.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która organizowała nielegalne przekraczanie granicy RP obywatelom innych państwa, a także ułatwiała im nielegalny pobyt na terenie naszego kraju na podstawie wyłudzonych zezwoleń na pracę oraz zezwoleń na pobyt czasowy. Są to przestępstwa z art. 258 § 1 kk. w zb. art. 264 § 3 kk. w zb. art. 264a § 1 kk. w zb. art. 272 § 1 kk.

Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: Straż Graniczna