Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Utwory Jana Kiepury rozbrzmiały w Pionkach

„Dla Ciebie śpiewałem..” Utwory Jana Kiepury rozbrzmiały w Pionkach.

W niedzielę 17 września w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Zakładowej 5 w Pionkach odbyło się wyjątkowe widowisko muzyczne w wykonaniu Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.

Któż z nas nie zna utworów Jana Kiepury? Przedwojenne przeboje wpisały się do kanonu popularnych piosenek i są wręcz ponadczasowe. „Brunetki, blondynki…” stały się hitem wszechczasów i każde pokolenie słucha tego utworu we współczesnej wersji.

Jednak najpiękniej śpiewał je Jan Kiepura, który występował na scenie Kasyna Urzędniczego w Pionkach wraz z innymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

W niedzielę utwory tego znakomitego śpiewaka ponownie rozbrzmiały w murach Kasyna i widzowie mogli przenieść się do czasów dwudziestolecia międzywojennego.

Uczta dla oka i ucha, ukojenie dla duszy… tak można podsumować niedzielny wieczór w Pionkach. „Dla Ciebie śpiewałem…” to nostalgiczna podróż ku wspomnieniom, w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów: „Blondynki, brunetki…”, „Ninon, ach uśmiechnij się”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Nie zabrakło również hitów prosto z wielkiego ekranu, gdzie tłumy fanów podziwiały miłość Marty i Jana. To była podróż pełna wzruszeń i szczerego uśmiechu. Na scenie Teatru spotkali się: Jan jubilat – tenor wszechczasów, Marta Eggerth – największa miłość Kiepury, Hanka Ordonówna – legenda polskiej sceny, Eugeniusz Bodo – najbardziej popularny i uwielbiany aktor dwudziestolecia międzywojennego.

Piękne widowisko połączone z wystawą biograficzną, to kolejna odsłona obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Źródło: UM Pionki