Radom i okolice Społeczeństwo

W Jedlińsku odbędzie się Noc Świętojańska

W Jedlińsku odbędzie się Noc Świętojańska. W trakcie wydarzenia planowane jest m.in. formowanie korowodu z wiankami nad rzeką Radomką. Dodatkowo, na scenie wystąpią zespoły ludowe.

Już w niedzielę, 23 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedlińsku, przy ulicy Warszawskiej 2A, odbędzie się „Noc Świętojańska – Sobótka Gminna”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00. Następnie, o 15:30, zaplanowane są występy różnych zespołów ludowych, takich jak Klub Seniora z Jedlińska, Ludwiczanki, Wólczanki, Bierwiecka Biesiada, Czerwone Korale oraz Czerwona Jarzębina.

O 20:15 odbędzie się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów sobótkowych, między innymi na najpiękniejszy wianek sobótkowy. Ponadto, organizatorzy przygotowali konkursy sprawnościowe dla młodzieży i dzieci. Następnie, o 20:30, planowane jest formowanie korowodu z wiankami nad rzeką Radomką.

O godzinie 21:00 wystąpi Zespół Sylwestra Malczewskiego, a o 22:00 rozpalone zostanie tradycyjne ognisko sobótkowe. Na zakończenie, o 22:15, zaplanowana jest zabawa taneczna z Zespołem Żywioł.

Źródło: fot. Muzeum Wsi Radomskiej