Radom i okolice Społeczeństwo

W Kozienicach powstanie Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury

W Kozienicach powstanie Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury. – DUNiK to połączenie zabawy i edukacji, nauczanie w interesujący sposób i studiowanie bez ocen czy egzaminów. To pierwszy krok w stronę świata nauki – przekazali koordynatorzy inicjatywy.

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka we współpracy z Gminą Kozienice z dniem 19 września 2024 roku uruchamią Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury (DUNiK).

Jest to oferta edukacyjna skierowana do dzieci w wieku 6-11 lat, które w przyjemny i przystępny sposób chcą rozwijać swoją wiedzę m.in. z zakresu fizyki, chemii, nauk przyrodniczych czy szeroko rozumianej kultury. DUNiK to naukowa zabawa w studiowanie, rozwiązywanie zagadek życia codziennego i odkrywanie świata nauki przez zabawę, rozbudzanie intelektu oraz twórczego potencjału

czytamy na stronie inicjatywy.

Spotkania uniwersyteckie odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty, w godzinach od 10.00 do 12.00 (w podziale na trzy grupy) w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29. 

Będą prowadzone warsztaty z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, podczas, których dzieci poeksperymentują i będą dobrze się bawić

przekazali koordynatorzy.

Zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Nauki i Kultury rozpoczęły się 28 czerwca i potrwają do 16 sierpnia. Warunkiem zapisu jest wypełnienie przez rodziców / opiekunów prawnych deklaracji członkostwa oraz uiszczenie opłaty za czesne. Ta wynosi 280 zł za dwa semestry. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie równe raty (jedna płatna przy zapisach, druga do 31 stycznia 2025 r.).

Źródło: Dom Kultury Kozienice