Inwestycje Na czasie Radom i okolice

W Pionkach powstanie osiedle mieszkaniowe z dużym kompleksem handlowym

W Pionkach powstanie osiedle mieszkaniowe z dużym kompleksem handlowym

W Pionkach powstanie osiedle składające 14 bloków z 952 mieszkaniami lokatorskimi oraz 1229 miejscami parkingowymi, przedszkolem, placem zabaw i punktami handlowo-usługowymi.

Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk w dniu 29 listopada 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentował osiągnięcia samorządu na przestrzeni ostatnich kilku lat oraz plany na najbliższą przyszłość. W mieście ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe z dużym kompleksem handlowym.

14 bloków z 952 mieszkaniami lokatorskimi oraz 1229 miejscami parkingowymi, przedszkolem, placem zabaw, zagospodarowaną przestrzenią i punktami handlowo-usługowymi ma powstać na działce przy ul. Dr M. Garszwo/Wesoła. Bezpośrednio przy osiedlu powstać ma także nowoczesny park handlowy, który pomieści sklepy kilkunastu znanych na rynku marek, od sklepów spożywczych, przez budowlane, odzieżowe czy drogerie. W chwili obecnej wykonawcy są na etapie pozyskania pozwolenia na budowę kompleksu mieszkaniowo-handlowego. Mają nadzieję, że w I kwartale 2023 r. ruszy budowa. Komercjalizacja obiektu handlowego została już zamknięta w 95%.

Podczas dyskusji, po projekcji filmu ukazującego zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje na terenie miasta oraz planów powstania nowego osiedla mieszkaniowego, burmistrz Robert Kowalczyk powiedział, że miasto w tej chwili rozmawia z trzeba firmami, które chciałyby zainwestować w naszym mieście, a to z kolei przyniesie nowe miejsca pracy. Również jeden z przedsiębiorców działający na terenie miasta Pionki wystąpił o pozwolenie na budowę kolejnego hotelu pracowniczego na 250 miejsc (pierwszy z nich to ok. 80 miejsc), a to świadczy o tym, iż w mieście Pionki jednak pracę można znaleźć nawet teraz. Nie wrócą już czasy świetności wielkich zakładów państwowych, dzięki produkcji których ze wsi w środku lasu „wyrosło” miasto Pionki, a które nadal wspominają starsi mieszkańcy, którzy nie wyobrażają sobie przyszłości miasta bez dawnej produkcji.

Robert Kowalczyk zorganizował spotkanie by pokazać Pionki Przyszłości:

–  To się nie stanie ani jutro, ani pojutrze, ale może stać się realne w najbliższej przyszłości. Najważniejsze żebyśmy zaczęli, bo jak zaczniemy, to na pewno skończymy – powiedział na zakończenie spotkania.

Innowacyjny pomysł realizowany będzie w ramach programu Mieszkania Lokatorskie z zaangażowaniem trzech podmiotów: Generalnego Realizatora Inwestycji Polska, Mieszkaniowego Domu Kredytowego i CO-INVEST Architekci. Budownictwo społeczne oparte jest na dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także Funduszu Dopłat i wkładu od lokatorów.

źródło: UM Pionki