O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

W Przedborzu poświecono płytę upamiętniającą dzieci nienarodzone

W Przedborzu na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Aleksego, odsłonięto i poświecono płytę ku czci dziecka nienarodzonego. Okazją ku temu był obchodzony 25 marca w Święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Dzień Świętości Życia. W tamtejszym kościele odbyło się także uroczyste przyjęcie nowych członków Bractwa Szkaplerznego.

W sobotę 25 marca o godz. 18.00 w kościele św. Aleksego w Przedborzu sprawowana była Msza Św. a po niej odsłonięto płytę ku czci dziecka nienarodzonego, którą poświęcił proboszcz ks. Henryk Dziadczyk.

Wcześniej o godz. 9.00 odprawiona była Msza Św. podczas której podjęto dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do której zachęcał miejscowy proboszcz. Wzywał on też swoich parafian, aby zawsze bronili życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 12.00 miało też miejsce uroczyste przyjęcie 17 nowych członków Bractwa Szkaplerza.

W nabożeństwie brał udział karmelita o. Włodzimierz Tochmański, który mu przewodniczył. Wręczył on też dekret potwierdzający działalność Bractwa Szkaplerza w przedborskiej parafii. Dokument został podpisany przez przełożonego generalnego Zakonu Karmelitów Bosych o. Miguela od Maryi Márquez Calle a także przez sekretarza tego zgromadzenia o. Angele Lanfranchi. Dekret jest oficjalnym potwierdzeniem istnienia Wspólnoty Bractwa Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w parafii św. Aleksego w Przedborzu.

Na comiesięczne spotkania, odbywające się w Domu Formacji przy przedborskiej parafii, zaprasza opiekun bractwa ks. Michał Bartosiak. Spotkania odbywają się po wieczornej Mszy Św. w drugą sobotę miesiąca.

Bractwo Szkaplerza przy parafii św. Aleksego w Przedborzu powstało 16 lipca 2012 r. We wspólnocie jest ok. 60 osób.

 

Źródła: parafiaprzedborz.info.pl  /  radioplus.com.pl

Foto: radioplus.com.pl