Radom i okolice Społeczeństwo Sport

W Radomiu odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U20

W Radomiu odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U20. Taką decyzję podjął Polski Związek Lekkiej Atletyki.

W środę, 21 lutego 2024 roku Radosław Witkowski, prezydent miasta Radomia poinformował o tym, że nasze miasto zostanie gospodarzem tegorocznej edycji Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20.

– To już kolejna duża, lekkoatletyczna impreza, która odbędzie się w Radomiu. Bardzo się cieszę i dziękuję za zaufanie ze strony działaczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Poprzednie wydarzenia były bardzo dobrze zorganizowane i pozwalały kibicom zobaczyć czołowych polskich lekkoatletów. Teraz przed nami kolejna impreza, która będzie promowała Radom i radomski sport. A tu mamy się czym pochwalić. Jeśli chodzi o dyscypliny indywidualne, Radom lekką atletyką stoi. Mamy całą grupę bardzo zdolnych sportowców, którzy osiągają sukcesy. Liczę na to, że zbliżające się mistrzostwa staną się dla nich impulsem do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze lepszych wyników, a nam kibicom dostarczą wiele radości

mówił prezydent Radosław Witkowski.

Uczestnicy lekkoatletycznych mistrzostw Polski będą rywalizować na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody odbędą się w dniach od 26 do 28 lipca 2024 roku.

– Mamy dobrą infrastrukturę lekkoatletyczną. Mamy też świetny klub ze świetnymi zawodnikami. Chcemy to wykorzystywać do promocji Radomia. Dlatego zaprosimy najlepszych młodych zawodników Polsce. Czeka nas święto polskiej lekkiej atletyki, a jednocześnie będzie to szansa na kolejne medale dla radomian

mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W zeszłym w roku w klasyfikacji końcowej drużynowych mistrzostw Polski, w kategorii U 20 reprezentanci RLTL Optima Radom zajęli wysokie czwarte miejsce.