O tym się mówi Radom i okolice Sport

21 medali Mistrzostw Polski w roku 2023. Wspaniały dorobek trenerów Błasińskich

21 medali Mistrzostw Polski w roku 2023. Wspaniały dorobek trenerów Błasińskich z klubu RLTL Optima Radom.

77 PZLA Mistrzostwa Polski U20 przeszły do historii. Zawodnicy RLTL Optima Radom potwierdzili wysoką skuteczność startów na imprezach mistrzowskich. Tym razem radomianie przywieźli 4 medale.

Złotym medalem i tytułem Mistrza Polski pochwalić może się Julia Adamczyk w skoku w dal oraz Adam Bajorski w biegu na 2000 m przez przeszkody. Na tym samym dystansie Wiktor Janduła zajął 2 miejsce. Do medalistów dołączył Kacper Jedynak w trójskoku. Kacper w tym konkursie uplasował się na 3 miejscu, zajmując taką samą pozycję jak rok temu w Radomiu.

Dzięki postawie zawodników, klub RLTL Optima Radom zajął 4 miejsce w medalowej klasyfikacji klubowej.

– Pozostali reprezentanci wypadli doskonale zajmując miejsca w finałach i poprawiając rekordy życiowe w swoich konkurencjach. Dzięki temu zajmujemy 4 miejsce w klasyfikacji „punktowej klubowej” w gronie 127 sklasyfikowanych Klubów. Dziękujemy Natalii Szczęsnej, Nikoli Brożynie, Tomaszowi Gizickiemu, Mikołajowi Gołębiowskiemu, Kindze Konder, Bartoszowi Majewskiemu, Szymonowi Kiełbiowskiemu oraz Mai Nogaj za walkę podczas mistrzostw – mówi Artur Błasiński, trener klubu RLTL Optima Radom.

Tandem trenerów Artur i Aneta Błasińscy może pochwalić się już 21 medalami z Mistrzostw Polski w roku 2023! Jest to historyczny sukces w historii radomskiej lekkiej atletyki.

Czekamy na następne sukcesy i życzymy kolejnych medali.