Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

W Wolanowie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych

W Wolanowie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Wystąpią Wolanianki!

W sobotę, 11 listopada 2023 roku w Kościele Świętej Doroty Wolanowie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 9.00 po Mszy Świętej za ojczyznę.

Po koncercie będzie można nabyć nowe płyty zespołu Wolanianki.

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca  „Wolanianki” istnieje od 2009 roku. Założycielem zespołu jest pani Barbara Waśkiewicz. „Wolanianki” obecnie liczą ponad 40 członków, są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat z terenu gminy Wolanów i nie tylko.

Obecnie opiekunkami zespołu są panie Barbara Waśkiewicz i Ewa Kijas. Zespół rozrasta się i cieszy dużym uznaniem w Gminie Wolanów, jak również poza nią.  

„Wolanianki” w swym repertuarze zespół oprócz melodii regionalnych, ludowych i patriotycznych mają utwory własne. Dzięki wsparciu Gminy Wolanów, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie, rodziców i sponsorów,  ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu w pracę z dziećmi i młodzieżą opiekunek, zespół „Wolanianki”  biorą udział w licznych regionalnych imprezach, festiwalach i festynach. Zespół odnosi sukcesy w kraju i za granicą .