Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

W X LO powstanie nowa sala do gimnastyki korekcyjnej dla osób niepełnosprawnych

W X Liceum Ogólnokształcącym im. S. Konarskiego powstanie nowa sala do gimnastyki korekcyjnej dla osób niepełnosprawnych. Na tą inwestycję w budżecie miasta zabezpieczono 110 tys. zł.

Jak poinformował wiceprezydent miasta Radomia, Katarzyna Kalinowska podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, wyrażono zgodę na zabezpieczenie 110 tys. zł w tegorocznym budżecie miasta.

– Rada Miejska zgodziła się na zabezpieczenie w tegorocznym budżecie 110 tys. zł na budowę sali do gimnastyki korekcyjnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową w X Liceum Ogólnokształcącym im. S. Konarskiego. To nasz wkład własny, niezbędny do tego, abyśmy mogli otrzymać dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Odrębna sala do ćwiczeń jest X LO bardzo potrzebna. W tym integracyjnym liceum kształci się liczna grupa młodzieży z niepełnosprawnościami. Mam nadzieję, że uda się osiągnąć cel i oprócz posiadanych już odpowiednich warunków do nauki, licealiści z „Konarskiego” zyskają też dobre warunki do rehabilitacji. – mówiła wiceprezydent miasta Radomia.

Warto przypomnieć również, że w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej znaleziono pieniądze na dokończenie budowy stadionu dla Radomiaka.

W budżecie miasta znaleziono pieniądze na stadion

Źródło: Facebook