O tym się mówi PAP Polska i świat Religia

Warszawa: Trzech mężczyzn zakłóciło Mszę świętą. Zostali zatrzymani

Trzech mężczyzn zakłóciło Mszę świętą w jednym z kościołów na warszawskim Ursynowie. Podczas nabożeństwa przeklinali i krzyczeli, a gdy zostali wyprowadzeni, zaczęli uderzać w drzwi wejściowe – dowiedziała się PAP. Cała trójka została zatrzymana przez policję.

Do zdarzenia doszło w piątek w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Podczas nabożeństwa do kościoła weszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli przeklinać i krzyczeć. W pewnym momencie dwóch wiernych nie wytrzymało ich zachowania i wyprowadzili agresywnych mężczyzn z kościoła.

Według ustaleń PAP po usunięciu z kościoła agresorzy zaczęli uderzać w drzwi wejściowe. Do tego stopnia zakłócili Mszę świętą, że trzeba było przerwać nabożeństwo. O sprawie została poinformowana policja.

PAP o sprawę zapytała rzecznika Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwestra Marczaka. „W piątek tuż po godzinie 20 przyjęte zostało zawiadomienie w tej sprawie” – poinformował nadkomisarz.

Wskazał, że czynności prowadzone są w kierunku złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego. „W tym samym czasie policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzanych. To mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna trafił do aresztu policyjnego. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie” – przekazał.

„Kolejnych dwóch mężczyzn policjanci z Ursynowa zatrzymali w sobotę. Trwają dalsze ustalenia śledczych. W niedzielę zaplanowano dalsze czynności z udziałem zatrzymanych” – dodał rzecznik KSP.

Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ drag/