O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wchodząc przez uchylone okno pomogli starszej kobiecie

Dwóch policjantów radomskiej drogówki, którzy byli po służbie, idąc przez osiedle, usłyszeli wołanie o pomoc. Wchodząc przez uchylone okno zastali starszą kobietę leżącą na ziemi.

We wtorek (23.05) dwóch policjantów radomskiej drogówki będących po służbie sierż. szt. Karol Jaworki oraz st. sierż. Kamil Jeżyna przechodzili obok bloków na ulicy 11 Listopada. W pewnym momencie usłyszeli głos dochodzący z jednego z mieszkań wołający o pomoc.

Funkcjonariusze szybko zlokalizowali mieszkanie na parterze, z którego dochodziły krzyki starszej kobiety. Postanowili wejść do mieszkania przez uchylone okno.

W środku na podłodze leżała starsza ok. 70-letnia kobieta, która nie była w stanie się podnieść. Oświadczyła ona policjantom, że straciła przytomność, przewróciła się i prawdopodobnie złamała nogę oraz mocno się poobijała. Nie mogac wstać i dostać się do telefonu, nawoływała pomocy z nadzieją, że ktoś ją usłyszy. Jak się okazało, kobieta mieszkała sama, a o pomoc wołała od dłuższego czasu.

Policjanci udzieli jej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe, którego załoga przewiozła poszkodowaną do szpitala z uwagi na dość poważne obrażenia ciała. Mundurowi poinformowali także dyżurnego radomskiej komendy o całym zdarzeniu, który na miejsce wysłał patrol. Policjanci zabezpieczyli mieszkanie poszkodowanej, a o całej sytuacji powiadomili jej rodzinę.

Źródło: KMP Radom