Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wernisaż wystawy Bio Art 2

Zbliża się wernisaż wystawy Bio Art 2. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Łaźnia.

Projekt Bio Art powstał w 2021 r. w formie konkursu na wystawę towarzyszącą 4 edycji sympozjum Art&Science – Sztuka Powstania Życia. Wydarzenie skierowane było do studentów oraz absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do konkursu wzięły udział w dwóch wystawach towarzyszących – w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie oraz Galerii Rynek 6 Jarosławskiego Centrum Kultury i Sztuki oraz Galerii w Holu u Attavantich w Jarosławiu.

Trzynaście prac zostało wyróżnionych i zaprezentowanych na dodatkowych, zagranicznych wystawach A&S 4 a także zostały dodane do Zbiorów Sztuki Współczesnej Nencki Art Collection w Warszawie.

Tegoroczna edycja Bio Art 2 skupia się na wszystkich tematach projektu Art&Science i łączy je w jedną, spójną całość. Tematyka prac to – Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem / Sztuka Bioróżnorodności / Siła struktur biologicznych / Sztuka Powstania Życia / Sztuka Apoptozy.

Bio Art 2 tworzą prace studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studentów oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. K. Pułaskiego. Studencki dialog sztuki z tematami wszystkich poprzednich odsłon sympozjum A&S jest wartościowym doświadczeniem dla młodych artystów, którzy mają okazję do wystawienia swoich prac w prestiżowych ośrodkach sztuki, kultury i nauki. W ramach wyróżnienia wybrane prace studentów zostaną przekazane w formie darowizny do zbiorów sztuki współczesnej Nencki Art Collection w Warszawie.

Wydarzenie odbędzie się 6 października 2023 roku o godz.18.00 w Galerii Łaźnia przy ulicy Żeromskiego 56 w Radomiu.

Źródło: Łaźnia