Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wiadukt na południowej obwodnicy Radomia ma wybrzuszenie! Internauci zaniepokojeni

Wiadukt na południowej obwodnicy Radomia ma wybrzuszenie w konstrukcji muru oporowego. Jest odpowiedź MZDiK.

O całej sprawie poinformował Pan Norbert, czytelnik facebookowej strony „Kierowcy w Radomiu„.

– Na wiadukcie Obwodnicy Południowej pojawiło się wybrzuszenie w konstrukcji muru oporowego – informuje czytelnik facebookowej strony „Kierowcy w Radomiu”.

Autor informacji dołączył także zdjęcia przedstawiające cały problem.

– My się na budowlance i konstrukcji obiektów inżynieryjnych nie znamy, ale liczymy, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu szybko rozwieje obawy naszego czytelnika – piszą administratorzy facebookowej strony.

Cała sprawa rozbudziła wśród internautów niepokój i dyskusję.

– Nie tylko, ta elewacja jest elementem konstrukcyjnym pozwalającym budować wiadukty bez terenochłonnych nasypów. Trzyma w ryzach podbudowę jezdni jak i sam najazd na wiadukt. Każdy betonowy element ściany oporowej jest związany z jego odpowiednikiem po drugiej stronie wiaduktu za pomocą specjalistycznych pasów. Jeśli zniszczeniu uległo jego mocowanie lub sam pas to jest to duży problem, który z czasem może spowodować zapadnięcie się i jezdni – pisze jeden z internautów.

Co na to MZDiK?

– Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji już na etapie odbioru zwrócili uwagę na ten element, jednak wykonawca przedstawił dokumenty z których wynika że odgięcie płyty nie odbiega od normy i nie spowoduje problemów w użytkowaniu, psuje jedynie estetykę obiektu. Warto zaznaczyć, że takie wybrzuszenie nie jest jedynym w naszym mieście czy nawet w Polsce.
– poinformował Dawid Puton.

Administratorzy facebookowej strony w ostatnim wpisie dotyczącym całej sprawy postawili pytanie „ciekawe kto się podpisał po protokołem?”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to