Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Zdjęcia

Wielka parada orkiestr przemaszerowała przez Radom [+FOTO]

W piątek, 7 lipca w Radomiu rozpoczęły się II Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych.

Organizatorami wydarzenia są Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, Stowarzyszenie Polskie Orkiestry Dęte oraz Stowarzyszenie Grandioso.

Impreza potrwa do niedzieli, a już w piątek odbyły się pierwsze przesłuchania konkursowe. Oficjalne otwarcie mistrzostw nastąpiło w piątkowe popołudnie w centrum Radomia. Orkiestry przemaszerowały z Placu Corazziego na Plac Jagielloński, prezentując po drodze swoje muzyczne umiejętności. Mieszkańcy naszego miasta byli pod wrażeniem tego wyjątkowego show. Przed nami jeszcze kolejna tura przesłuchań konkursowych, które odbędą się w sobotę, 8 lipca w Zespole Szkół Muzycznych. Z kolei w niedzielę, 9 lipca impreza przeniesie się na stadion MOSIR przy ul. Narutowicza. Tam będą przemarsze i parady, a na koniec zostaną ogłoszeni zwycięzcy, których wyłoni międzynarodowe jury.

Uczestnikami mistrzostw są orkiestry nie tylko z kraju, ale i z zagranicy, m.in. Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Elektryk” z Nowej Soli, nasze radomskie Grandioso czy orkiestra z Estonii.

Portal Twój Radom jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Fot. Karolina Kozieł