Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Wielkie piłkarskie emocje na miejskim stadionie! Za nami finał Mini Euro Radom 2024

Wielkie piłkarskie emocje i rywalizacja fairplay wśród młodych piłkarzy. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbył się finał turnieju Mini Euro Radom 2024.

W środę, 17 kwietnia 2024 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbył się finał turnieju piłkarskiego o nazwie Mini Euro Radom 2024.

Takiego turnieju w Radomiu nie było od lat. Zanim najlepsze ekipy Starego Kontynentu zagrają o Puchar Henriego Delaunaya, reprezentacje naszych radomskich szkół podstawowych czekała rywalizacja w turnieju Mini Euro Radom 2024.

Reprezentacje radomskich szkół już od kilku tygodni szlifowały formę przed wyjątkowymi rozgrywkami, które stoczyły na wzór europejskiego czempionatu. Rywalizacja toczyła się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Inauguracja zmagań nastąpiła 5 kwietnia. Wielki finał odbył się dziś, 17 kwietnia.

O puchar walczyła Szwajcaria (PSP 9) oraz Holandia (PSP 21). Mecz zakończył się zwycięstwem Szwajcarii 1:0.

Przypomnijmy, że do zmagań przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych, które na czas Mini Euro Radom 2024 reprezentowały poszczególne kraje.

Do rywalizacji przystąpiły: PSP 2 (Czechy), PSP 3 (Polska), PSP 5 (Belgia), PSP 9 (Szwajcaria), PSP 13 (Hiszpania), PSP 15 (Francja), PSP 18 (Austria), PSP 21 (Holandia), PSP 22 (Portugalia), PSP 23 (Szkocja), PSP 24 (Turcja), PSP 28 (Włochy), PSP 29 (Niemcy) i PSP 34 (Anglia).

Organizatorem Mini Euro Radom 2024 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Turniej realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.