Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice

Wizytacja na Struga 63. Jak obecnie wygląda stadion Radomiaka?

Stadion Radomiaka

Czy stadion Radomiaka będzie gotowy do 31 maja 2023 roku? Po ponad 6 latach trzeba przedstawić „postępy” na budowie. O to w jakim stanie jest obiekt.

Jak poinformował za pośrednictwem facebookowego profilu radny Rady Miejskiej w Radomiu Marcin Majewski, po 6,5 roku budowy, stadion Radomiaka przedstawia się tak jak na załączonych zdjęciach i materiale video nadesłanym przez naszego czytelnika.

Przypomnijmy, że 23 stycznia został podpisany 20 aneks dotyczący stadionu. Koszt po podpisaniu ostatniego aneksu to 281 MLN złotych wobec 110 z pierwszego kontraktu, oczywiście do obecnej kwoty trzeba dodać kilkadziesiąt milionów złotych obsługi pożyczki od banku. Czas na dokończenie stadionu Radomiaka to 31 maja, odbiory techniczne określone są na koniec lipca.

Obecny na mównicy prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Grzegorz Janduła w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej zagwarantował, że nadchodzący aneks jest ostatnim.

– Mogę zapewnić, że jest to już ostatni aneks. Prace budowlane mają zakończyć się do 31 maja br., a odbiory techniczne maksymalnie do 31 lipca 2023 roku. – powiedział prezes MOSiR.

W budżecie miasta znaleziono pieniądze na stadion

Na zgromadzeniu Rady Miejskiej zebrała się spora liczba kibiców Radomiaka, którzy wyrazili swoje niezadowolenie sytuacją ze stadionem oraz pokazali, że sprawa budowy stadionu nie jest im obojętna.