Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Wojciech Stan został odznaczony Brązowym Medalem „Gloria Artis”

Wojciech Stan, radomski fotograf został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczyste wręczenie odbyło się w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Wojciech Stan, urodził się 1 sierpnia 1934 w Radomiu. Jest on polskim artystą, fotografem i fotoreporterem. Absolwent Wydziału Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów i Fotografików.

Muzeum Jacka Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

Wojciech Stan to również autor ponad 30 indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych prezentowanych w kraju i za granicą. Jego fotografie wielokrotnie doceniano licznymi akceptacjami, medalami, nagrodami, wyróżnieniami, dyplomami, listami gratulacyjnymi. Był współzałożycielem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym przez dwie kadencje pełnił funkcję prezesa.

We wtorek, 9 maja 2023 roku Wojciech Stan został nagrodzony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W imieniu ministra Piotra Glińskiego medal wręczył Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Uroczystość odbyła się w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Źródło: cozadzień.pl / fot. WIKIPEDIA