Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Wolanianki niedługo wydadzą płytę

Wolanianki niedługo wydadzą płytę. Powiatowy Instytut Kultury wsparł tę inicjatywę.

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca  „Wolanianki” istnieje od 2009 roku. Założycielem zespołu jest pani Barbara Waśkiewicz. „Wolanianki” obecnie liczą ponad 40 członków, są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat z terenu gminy Wolanów i nie tylko.

Obecnie opiekunkami zespołu są panie Barbara Waśkiewicz i Ewa Kijas. Zespół rozrasta się i cieszy dużym uznaniem w Gminie Wolanów, jak również poza nią.

„Wolanianki” w swym repertuarze zespół oprócz melodii regionalnych, ludowych i patriotycznych mają utwory własne. Dzięki wsparciu Gminy Wolanów, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie, rodziców i sponsorów,  ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu w pracę z dziećmi i młodzieżą opiekunek, zespół „Wolanianki”  biorą udział w licznych regionalnych imprezach, festiwalach i festynach. Zespół odnosi sukcesy w kraju i za granicą.

Jak informują Wolanianki, krążek z 10 utworami „Wolanianki na ludowo i wesoło” będzie lada moment gotowy. Nagranie okazało się możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania z budżetu Mazowsza; projekt w tym celu przygotowały opiekunki zespołu: Barbara Waśkiewicz i Ewa Kijas. PIK finansuje tłoczenie płyty. Fani będę mogli więc słuchać Wolanianek na okrągło!