Kultura i rozrywka Radom i okolice

Wydarzenie z okazji 100. rocznicy urodzin Fangora

MCSW Elektrownia organizuje wystawę poświęconą osobowości i twórczości Wojciecha Fangora. Okazją stała się 100. rocznica urodzin artysty.

Wojciech Fangor urodził się 15 listopada 1922 roku w Warszawie. W 1946 roku został absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1966–1999 mieszkał i tworzył w Stanach Zjednoczonych. W 1999 roku wrócił do Polski i zamieszkał w Błędowie, gdzie w starym młynie stworzył swoją pracownię. Był twórcą bardzo wszechstronnym. Zajmował się malarstwem, plakatem, grafiką, rzeźbą oraz tworzył formy przestrzenne. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach sztuki na całym świecie, ważne obrazy autorstwa Fangora dostępne są również w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” organizuje wydarzenie z okazji 100. rocznicy urodzin Wojciecha Fangora. 

Wernisaż: 15.11.2022 roku, godz.19.00
Wystawa czynna do 5.02.2023 roku
Kurator: Paweł Witold Witkowski

Na wystawie „Dzisiaj są moje urodziny” będziemy mogli podziwiać około 50 rzadko prezentowanych dzieł artysty. Pokazują one ludzi, którzy zajmowali ważne miejsce w życiu Fangora. Nie zabraknie także odwołań do znaczących miejsc. Prezentacje wzbogacą fotografie wykonane przez Czesława Czaplińskiego polskiego fotografika zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych.

Źródło informacji i foto: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”