Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Wyprzedził na pasach i chciał wręczyć łapówkę. Został zatrzymany

policja

Kierujący z gminy Wolanów chcąc uniknąć kary za popełnione wykroczenie chciał wręczyć policjantom radomskiej drogówki „łapówkę”. 

W piątek (7.07) około godziny 16 policjanci radomskiej drogówki patrolujący trasę DK-12 w miejscowości Ślepowron zauważyli kierującego pojazdem marki honda, który na oznakowanym przejściu dla pieszych podjął zabroniony manewr wyprzedzania. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Prokuratura zbada okoliczności wypadku, w którym zginęli kierujący motocyklem i skuterem

Kierującym okazał się 64-letni mieszkaniec gminy Wolanów, który na wiadomość o wysokości nałożonego przez policjantów mandatu w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych zareagował w najgorszy możliwy sposób. Zdesperowany perspektywą wysokiego mandatu mężczyzna bez ogródek zaproponował mundurowym korzyść majątkową w postaci 400 złotych, które włożył jednemu z nich do notatnika służbowego w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie dokonując zatrzymania mężczyzny pod zarzutem próby wręczenia im „łapówki”. Policjanci poinformowali dyżurnego radomskiej komendy o zaistniałej sytuacji, zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie. Finalnie kierujący został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie, a za przestepstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 229§1 kodeksu karnego kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: Policja Radom