Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

Wystawa fotograficzna radomskich kościołów w Resursie

Wystawa fotograficzna w Resursie Obywatelskiej będzie dotyczyła sakralnej architektury Radomia. Kościoły radomskie uwiecznione na zdjęciach będzie można oglądać od 2 czerwca do 7 lipca. Autorką jest Wanda Gotkiewicz, ekonomistka.

Wernisaż wystawy o nazwie Kościoły Radomia odbędzie się w piątek 2 czerwca o godz. 18.00. Na wystawie zaprezentowane będą fotografie radomskich kościołów w indywidualnym spojrzeniu na sakralną architekturę miasta. Wstęp wolny.

Wanda Łucja Gotkiewicz z wykształcenia jest ekonomistką. Urodziła się w Radomiu w 1950 r. Wychowywała się w tradycyjnym domu, wielopokoleniowym, pełnym ciepła. Od dziecka kochała wszelkie prace artystyczne. W domu rodzinnym uczyła się szydełkowania, haftowania, robiła choinkowe ozdoby. Jej wielką pasją jest malowanie pisanek różnymi technikami. Wzory swoich prac czerpie z wyobraźni.

Artystka jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Posiada atesty komisji etnograficznej oraz artystycznej Cepeli. Od 2009 roku jest prezesem radomskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych

 

Źródła: radioplus.com.pl  /  muzeum-radom.pl

Foto: commons.wikimedia.org