O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne – w najbliższą niedzielę

Wigilijne spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie w niedzielę 18 grudnia. Będzie ono połączone z regionalną wigilią Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie również części artystycznej. 

Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne rozpocznie się o godz. 14.00. Po oficjalnym otwarciu wręczone zostaną odznaczenia dla zasłużonych rolników. Będzie także przeprowadzona konferencja rolna z udziałem wicepremiera Henryka Kowalczyka – Ministra Rolnictwa.

Jak informuje w rozmowie z Radiem Plus poseł Robert Telus, wigilijne stoły zaprezentują panie z KGW, nie tylko z regionu opoczyńskiego, ale również radomskiego, skierniewickiego, piotrkowskiego, tomaszowskiego, bełhatowskiego. Będzie też konkurs na najlepszy wypiek i potrawę świąteczną, oraz możliwość ich spróbowania.

W wydarzenie to włączają się także świetlice dziecięce i seniorów oraz warsztaty terapii zajęciowej. Osoby te wykonają stroiki i ozdoby świąteczne, które będzie można zakupić w czasie opoczyńskiego spotkania.

Cały dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na leczenie opocznianki Pauliny Zaborowskiej.

Nie zabraknie również części artystycznej. Adwentowe pieśni zaprezentuje zespół Bayer Full, natomiast w świąteczny nastrój wprowadzi wszystkich skrzypaczka Agnes Violin. Wystąpią także lokalni artyści. Z kolei uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie” wystawią jasełka.

XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne zakończy orędzie i błogosławieństwo radomskiego bp. Piotra Turzyńskiego, po którym nastąpią życzenia i łamanie się opłatkiem.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dar dla Potrzebujących.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł Na Sejm RP Robert Telus, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski oraz Biskup Diecezji Radomskiej Ksiądz Marek Solarczyk.

Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Województwo Łódzkie, Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie, NSZZ Solidarność oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Działanie współfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Powiatu Opoczyńskiego.

Szczegóły wydarzenia tutaj.

 

Źródła: radioplus.com.pl  /  pl-pl.facebook.com/Starostwoopoczynskie

Foto: archiwalna2018.opocznopowiat.pl