Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami 35. Radomskie Dni Techniki [+FOTO]

Za nami 35. Radomskie Dni Techniki. Na wydarzeniu wręczono nagrody w konkursie Radomski Laur Techniki.

Radomskie Dni Techniki to cykl wydarzeń ogólnodostępnych dla mieszkańców Radomia, z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, władz i pracowników naukowych wyższych uczelni, przedstawicieli szkół średnich, władz centralnych NOT, stowarzyszeń naukowo technicznych oraz uczniów i studentów.

W tym roku wydarzenie odbyło się po raz 35. Znaczącym wydarzeniem wpisanym w Radomskie Dni Techniki, był Radomski Dzień Inżyniera, który odbył się we czwartek 19 października w Radomskim Centrum Sportu.

W piątek, 20 października na Wydziale Transportu i Elektrotechniki odbyła się uroczysta inauguracja przedsięwzięcia z wręczeniem Notowskiej Nagrody Uznania „Radomski Laur Techniki” oraz Dzień Stowarzyszenia Elektryków Polskich pod hasłem „Jakość energii elektrycznej”.

Nagrodę otrzymała Sieć Badawcza Łukasiewicz, Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu oraz Dariusz Woźniak.

Równolegle na Wydziale Mechanicznym w ramach „Dnia mechanika SIMP” można było zwiedzać laboratoria, Showroom Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz podziwiać pokazy statyczne i dynamiczne bolidu PGR-06-PG Racing Team.

W sobotę, 21 października w Galerii Słonecznej i na Placu Jagiellońskim można było zobaczyć bolidy PGR-06-PG Racing Team. Na Placu Jagiellońskim pojawiła się również wystawa statyczna 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

W ramach RDT w niedzielę 22 października odbył się „Piknik z nauką” w Kamienicy Deskurów z udziałem m. in. Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Uniwersytetu Radomskiego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich i innych.

Ponadto Radomskim Dniom Techniki towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: zwiedzanie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2 przy ulicy Kościuszki 5B w Radomiu, zwiedzanie wystawy zabytkowych urządzeń i aparatów elektrycznych w rozdzielni PGE CENTRALNA przy ulicy Narutowicza 18 w Radomiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.