O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami 5. Dzień Ekonomii Społecznej

Za nami 5. Dzień Ekonomii Społecznej. Wydarzenie odbyło się w radomskiej Elektrowni.

W środę, 27 września 2023 roku w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” odbył się 5. Dzień Ekonomii Społecznej organizowany przez Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Podczas wydarzenia, Daniel Prędkopowicz z Fundacji Fundusz Współpracy przekonywał, że ekonomia społeczna to nie zwykły model biznesowy.

— Każdego dnia w działalności mOWES udowadniamy, że ekonomia społeczna to nie zwykły model biznesowy, ale to filozofia działania. Przykłady zaprezentowane w Radomiu oraz codzienna działalność innych Podmiotów Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorstw Społecznych to dowód, że sukces biznesowy i dbanie o dobro społeczności mogą i powinny iść ramię w ramię, tworząc wspólną przyszłość, w której wszyscy zyskują

mówił Daniel Prędkopowicz z Fundacji Fundusz Współpracy.

Przypomnijmy, że hasłem jubileuszowego 5. Dnia Ekonomii Społecznej było „Biznes i misja”. Wydarzenie było świetną okazją do zapoznania się z przedsiębiorcami działającymi od wielu lat, łącząc misję z przedsiębiorczością.

— Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność – mamy nadzieję, że Dzień Ekonomii Społecznej po raz kolejny zainspiruje wiele osób i organizacji pozarządowych do ekonomizacji działań społecznych, a przez to – do działań na większą skalę i realizację coraz ambitniejszych wyzwań, których przecież nie brakuje w lokalnych społecznościach

— przekazują organizatorzy.

Prelegentami na wczorajszym wydarzeniu byli:

  • Stowarzyszenie Radość z Dębicy
  • Fundacja im. Leny Grochowskiej z Siedlec
  • Grupa Arche S.A, 
  • Spółdzielnia Socjalna Pożyteczni z Wolanowa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.