O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Za nami XVIII maraton trzeźwości

Za nami XVIII maraton trzeźwości. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób.

Maraton Trzeźwości to wydarzenie, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu. Przyczynić ma się do propagowanie zdrowego, trzeźwego stylu życia, przy jednoczesnej promocji piękna terenów leśnych Nadleśnictwa Radom.

– To już 18 lat. Różne były jego koleje – zaczynaliśmy w grudniu – 14 okrążeń wokół zalewu Borki, później był listopad i 10 okrążeń, październik – Siczki wokół zalewu, wrzesień – Kozłów i wreszcie ponownie październik i Ośrodek Edukacyjny Nadleśnictwa w Jedlni Letnisku. Kawał historii.

mówił Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom.

Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 8 października 2023 roku. Start i metę biegu ulokowano na terenie Ośrodka Edukacyjnego Nadleśnictwa Radom.

Powtarzalność trasy pozwoliła sprawdzić swoją formę w odniesieniu do wcześniejszych startów. Leśna – 21 kilometrowa – pętla o zróżnicowanej nawierzchni i kilkoma podbiegami, z 8 punktami odżywczymi stanowiły niewątpliwą zachętę do udziału w imprezie.

Biegacze mogli wziąć udział w maratonie, półmaratonie, ale również w marszu nordic walking na dystansie 12 kilometrów.

W maratonie zwyciężył Paweł Kosek z Tychów, który 42 kilometry przebiegł w czasie 2 godziny 56 min. W półmaratonie zwyciężył Adam Świrgoń z czasem 1:17, natomiast w marszu nordic walking na podium stanął Piotr Pacyna ze stowarzyszenia Biegiem Radom.

Źródło: Biegiem Radom