Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości Wyróżnione

Zakończyła się 45. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej [+FOTO]

Zakończyła się 45. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. Pątnicy weszli na Jasną Górę w niedzielę 13 sierpnia. Był z nimi Pasterz radomski bp Marek Solarczyk, który dołączył do pielgrzymów w czwartek 11 sierpnia.  

Po dotarciu do Przeprośnej Górki, sprawowane tam było nabożeństwo dziękczynne, podczas którego bp Marek Solarczyk nawiązał do hasła, z jakim w tym roku wyruszyła pielgrzymka „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Mówił, że wspólne pielgrzymowanie jednoczy ludzi, jest doświadczeniem bliskości i wyznania wiary w Boga.

– Nieśmy ten smak Kościoła, tej wspólnoty, którą jednoczy Bóg. Każdy z was niesie blask Boga. Zanieśmy to wszystko dalej w nasze życie – powiedział bp Marek Solarczyk.

Uwieńczeniem ostatniego dnia pielgrzymowania była wieczorna Msza św. na szczycie jasnogórskim, której przewodniczył bp Marek Solarczyk.

W 45. Pieszej Pielgrzymce wzięło udział 5215 pątników. To o ponad 360 osób więcej, niż w roku poprzednim. Najmłodszy pielgrzym miał 4 msc., najstarszy 78 lat. Co piąty pątnik był dzieckiem.

Do Duchowej Stolicy Polski pielgrzymowało 87 księży, 4 diakonów, 11 kleryków, 2 braci zakonnych oraz 6 sióstr zakonnych. Opiekę zdrowotną zapewniało 8 lekarzy, 68 pielęgniarek i 16 ratowników medycznych. Było 178 porządkowych i 264 osoby ze służby muzycznej. Za media społecznościowe odpowiadało 3 osoby.

W pielgrzymce uczestniczyli też obcokrajowcy. Pielgrzymowali przedstawiciele Norwegii, Anglii, Ukrainy, Słowacji, Szwajcarii, USA, Włoch, Niemiec i Holandii.

Źródła: radioplus.com.pl / facebook.com/pielgrzymkaradomska

Foto: facebook.com/pielgrzymkaradomska