Ogłoszenia Radom i okolice

Zamknięty odcinek ul. Słowackiego

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac spółki Wodociągi Miejskie, od dnia 5 grudnia 2022 roku (poniedziałek) od około godziny 11:00 będzie zamknięty dla ruchu (oprócz autobusów) odcinek ulicy Słowackiego między Lubońskiego a Tadeuszowską.

Na wyżej wymienionym odcinku będzie obowiązywał zakaz ruchu kołowego. Nie będzie on dotyczył jedynie pojazdów budowy, warunkowego (w miarę możliwości) dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej (podobnie jak było to podczas zakończonego niedawno pierwszego etapu prac na ulicy Słowackiego na Glinicach). Autobusy linii 2, 14, 15 i 24 będą zatem kursować stałymi trasami w tym rejonie. Lokalizacja przystanków Słowackiego / Kalińska 06 i 07 może podczas trwania robót Wodociągów Miejskich ulegać tymczasowym zmianom (mogą być one przestawiane).

Oznakowane objazdy zamkniętego odcinka ulicy Słowackiego będą wyznaczone następującymi trasami: 

– w kierunku centrum miasta ulicami Słowackiego, Ogrodniczą, Długojowską, Odrodzenia, Średnią i Słowackiego;
– w kierunku Długojowa i Idalina ulicami Słowackiego, Górną, Odrodzenia, Długojowską, Ogrodniczą i Słowackiego.

Na odcinku ulicy Odrodzenia od Długojowskiej do Średniej będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po obydwu stronach jezdni, aby nie utrudniać mijania się pojazdów (zwłaszcza w rejonie szkoły) przy większym natężeniu ruchu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Inwestorem prac trwających na wspomnianym odcinku ulicy Słowackiego jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu. – informuję MZDiK.

Fot. MZDiK